In het verlengde van de tentoonstelling Frankenthaler x Judd die van 26 september 2026 t/m 3 januari 2027 in Kunsthal KAdE te zien is wordt in dezelfde periode in de Elleboogkerk een installatie van Vivian Suter (Buenos Aires, 1949) getoond.
Haar werk is een hedendaagse versie van de schilderkunst van Helen Frankenthaler. Ze heeft dezelfde vrijheid en dezelfde intuïtieve benadering van het doek, maar dan met een geheel eigen beeldwereld. Suter woont in de jungle van Guatemala en schildert haar doeken buiten in de natuur. Net als bij Frankenthaler ligt de oriëntatie van een werk nooit meteen vast. Frankenthaler schilderde haar doeken op de vloer en bepaalde later de boven- en onderkant. Suter doet hetzelfde in haar natuuratelier. Suters installaties bestaan uit tientallen van deze doeken, niet opgespannen, vrij hangend in de ruimte of aan de muur. Het zijn labyrintische installaties die de jungle weerspiegelen waarin ze werkt.
Het werk van Vivian Suter is te zien van 26 september 2026 t/m 2 mei 2027 in de Elleboogkerk, Langegracht 36 in Amersfoort



